Opěrné zdi

Opěrné zdi se využívají pro zpevnění svahů, terénů a dalších ploch, jako jsou parkoviště, terasy či nádvoří. Materiály, které pro jejich stavbu používáme, jsou ideálním řešením, neboť se vyznačují dlouhou životností, vysokou odolností a nízkou nasákavostí. Pokud jsou požadavkem klienta nízké pořizovací náklady, Stavby-Hradec s.r.o. připraví i několik cenových nabídek, aby výběr mohl probíhat na základě různých parametrů.

Bezpečnost opěrných zdí

Bezpečnost opěrných zdí je nezbytností. Zajišťujeme profesionální stavbu, na kterou poskytujeme záruku na naše práce. Podle typu podloží a požadavků klienta volíme hloubku základů, zpevnění i použité materiály, aby nově postavená zeď odolala tlaku zeminy a zajistila tak bezpečnou hráz proti sesunu zeminy.

Opěrná zeď do svahu

Opěrná zeď řeší nestabilitu svahu a zároveň je dekorativním prvkem, který dotváří harmonii celého okolí. Při stavbě můžeme vybírat z celé řady provedení i typů materiálů. Pro dokonalé zpevnění používáme geomříže, dále betonové tvarovky, ztracené bednění, pražce, kameny i velice oblíbené gabiony a další materiály.

Zpevnění svahu

Zpevnění svahu má jak praktické řešení (stabilizuje pohyby svahu), tak i estetický důvod, kdy se díky zpevnění tvoří ozdobné terasy i různá zákoutí. Pokud plánujete stavbu opěrné zdi či zpevnění svahu, neváhejte nás kontaktovat. Navštívíme vás, prozkoumáme geologické podloží a navrhneme vám řešení přesně na míru vašim požadavkům v závislosti na technickým možnostech daného pozemku.